Wypożyczalnia Kompletów Książek

Kierownik
Ewa Chwalińska
Standardowe godziny otwarcia
poniedziałek: 14:00-19:00
wtorek: 14:00-20:00
środa: 14:00-19:00
czwartek - piątek: 10:00-15:30
O placówce

Wypożyczalnia Kompletów Książek (WKK) przedstawiając swoją ofertę zachęca do współdziałania wszystkie instytucje chcące propagować czytelnictwo wśród młodzieży i dorosłych.

  • Nasza działalność polega na współpracy z instytucjami oświatowymi i społeczno - kulturalnymi. Wypożyczamy książki  punktom bibliotecznym w celu udostępniania ich indywidualnym czytelnikom, jak również bezpośrednio indywidualnym czytelnikom. 
  • Nasz księgozbiór liczy ok. 30 tys. woluminów i obejmuje cały przekrój oferty wydawniczej tj. książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Profil zbiorów to literatura piękna, niebeletrystyczna i naukowa (również opracowania, słowniki i encyklopedie);
  • Mamy stały dopływ nowości. Obok książek tradycyjnych gromadzimy książki mówione;
  • Obecnie współpracujemy z punktami bibliotecznymi zlokalizowanymi w szkołach publicznych i niepublicznych, świetlicach środowiskowych, szpitalach, domach dziecka, domach seniora oraz domach opieki społecznej;
  • Zapewniamy przysposobienie w zakresie obsługi czytelnika.

Podmiot udostępniający informacje:Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy

Dodano przez:Agnieszka Grubska, 22/05/2023

Ostatnio zmodyfikowano / zatwierdzono przez:Agnieszka Grubska, 04/02/2024

Liczba odsłon: 53

Działalność

Cytaty (slider)

Dbanie o stały rozwój zatrudnionych w bibliotece pracowników, dążenie do doskonalenia środowiska zawodowego oraz wspieranie koleżanek i kolegów, zwłaszcza podwładnych w rozwijaniu kompetencji zawodowych.

Tworzenie przyjaznej biblioteki i spełnianie oczekiwań wszystkich jej użytkowników. Życzliwe traktowanie wszystkich tych, którzy chcą skorzystać z oferty biblioteki.

Rozwijanie i zaspokajanie potrzeb czytelniczych mieszkańców dzielnicy Śródmieście i Miasta Stołecznego Warszawy oraz upowszechnianie wiedzy i rozwoju kultury.

Zapewnienie Czytelnikom dostępu do wszelkiego rodzaju informacji. Stwarzanie warunków i umacnianie nawyków czytelniczych wśród dzieci od lat najmłodszych.

Otaczanie szczególną troską użytkowników niepełnosprawnych oraz tych, którzy znajdują się w trudnej sytuacji społecznej.

Udział w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego i dbanie o zachowanie tożsamości kulturowych.