Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 81

Kierownik
Teresa Dębska
Standardowe godziny otwarcia
poniedziałek: 10:00-19:00
wtorek: 10:00-20:00
środa - piątek: 10:00-19:00
O placówce

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 81 znajduje się na parterze i jest przyjazna osobom niepełnosprawnym.
Bibliotekarze to życzliwi ludzie i poświęcą dużo uwagi każdemu czytelnikowi. Rozmowa z nami, może być skutecznym antidotum na codzienne troski i prozę życia. Taka książkowa terapia, to często dobry sposób na rozwiązywanie problemów z jakimi przychodzi się nam zmierzyć. A więc drodzy Czytelnicy będzie nam miło jeżeli znajdziecie chwilę czasu aby przekroczyć próg naszej placówki.

Ze względu na swoje usytuowanie, w pobliżu dawnych murów Warszawskiego Getta, biblioteka stara się gromadzić książki i literaturę związaną z kulturą i historią Żydów. Z bogatego księgozbioru biblioteki zadowoleni są również miłośnicy fantastyki. Bardzo duży zasób książek obyczajowych, romansów i powieści sensacyjnych oraz wydzielony dział z kryminałami daje czytelnikom literatury popularnej dużą satysfakcję i wielki komfort wyboru. Wypożyczalnia gromadzi każdy typ literatury od ambitnej po lekką, od naukowej po zwykłą popularnonaukową.

Ponadto wypożyczalnia oferuje trzy stanowiska komputerowe z bezpłatnym dostępem do Internetu oraz Wi-Fi.

Podmiot udostępniający informacje:Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy

Dodano przez:Agnieszka Grubska, 22/05/2023

Ostatnio zmodyfikowano / zatwierdzono przez:Agnieszka Grubska, 03/02/2024

Liczba odsłon: 47

Działalność

Cytaty (slider)

Dbanie o stały rozwój zatrudnionych w bibliotece pracowników, dążenie do doskonalenia środowiska zawodowego oraz wspieranie koleżanek i kolegów, zwłaszcza podwładnych w rozwijaniu kompetencji zawodowych.

Tworzenie przyjaznej biblioteki i spełnianie oczekiwań wszystkich jej użytkowników. Życzliwe traktowanie wszystkich tych, którzy chcą skorzystać z oferty biblioteki.

Rozwijanie i zaspokajanie potrzeb czytelniczych mieszkańców dzielnicy Śródmieście i Miasta Stołecznego Warszawy oraz upowszechnianie wiedzy i rozwoju kultury.

Zapewnienie Czytelnikom dostępu do wszelkiego rodzaju informacji. Stwarzanie warunków i umacnianie nawyków czytelniczych wśród dzieci od lat najmłodszych.

Otaczanie szczególną troską użytkowników niepełnosprawnych oraz tych, którzy znajdują się w trudnej sytuacji społecznej.

Udział w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego i dbanie o zachowanie tożsamości kulturowych.