Książka na Telefon

Kierownik
Ludmiła Milc
Standardowe godziny otwarcia
poniedziałek - piątek: 11:00-13:00
O placówce

Oddział biblioteczny stworzony dla starszych i niepełnosprawnych mieszkańców Warszawy. 
"Książka na Telefon" jest pośrednikiem między biblioteką a osobami, które do niej przyjść nie mogą. Wypożyczamy i przywozimy bezpłatnie do domu książki i audiobooki ze zbiorów własnych Biblioteki Śródmieście oraz - na zasadzie wypożyczeń międzybibliotecznych - z BUW. 
Z usług KNT mogą korzystać również, na określonych w regulaminie warunkach, inni czytelnicy. Książka Na Telefon istnieje od listopada 2001 r.

Podmiot udostępniający informacje:Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy

Dodano przez:Agnieszka Grubska, 09/05/2023

Ostatnio zmodyfikowano / zatwierdzono przez:Agnieszka Grubska, 12/01/2024

Liczba odsłon: 26

Działalność

Cytaty (slider)

Dbanie o stały rozwój zatrudnionych w bibliotece pracowników, dążenie do doskonalenia środowiska zawodowego oraz wspieranie koleżanek i kolegów, zwłaszcza podwładnych w rozwijaniu kompetencji zawodowych.

Tworzenie przyjaznej biblioteki i spełnianie oczekiwań wszystkich jej użytkowników. Życzliwe traktowanie wszystkich tych, którzy chcą skorzystać z oferty biblioteki.

Rozwijanie i zaspokajanie potrzeb czytelniczych mieszkańców dzielnicy Śródmieście i Miasta Stołecznego Warszawy oraz upowszechnianie wiedzy i rozwoju kultury.

Zapewnienie Czytelnikom dostępu do wszelkiego rodzaju informacji. Stwarzanie warunków i umacnianie nawyków czytelniczych wśród dzieci od lat najmłodszych.

Otaczanie szczególną troską użytkowników niepełnosprawnych oraz tych, którzy znajdują się w trudnej sytuacji społecznej.

Udział w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego i dbanie o zachowanie tożsamości kulturowych.