Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr 38

Kierownik
Małgorzata Wasik
Standardowe godziny otwarcia
poniedziałek: 14:00-19:00
wtorek: 14:00-20:00
środa: 14:00-19:00
czwartek - piątek: 10:00-15:30
O placówce

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr 38 umożliwia dostęp do gromadzonych zbiorów oraz do korzystania ze sprzętu komputerowego wszystkim zainteresowanym. Należy jedynie wypełnić kartę zapisu, którą w przypadku osób niepełnoletnich podpisuje rodzic. 

Placówka powstała w lutym 1967 roku.                                                            
Obecnie jej księgozbiór liczy ponad sześć i pół tysiąca egzemplarzy, wśród których znaleźć można wartościowe, pięknie wydane książeczki dla najmłodszych jak i bestsellery powieściowe dla nastolatków. Zapraszamy na wspólne czytanie książek, zajęcia plastyczne, gry planszowe. Zapewniamy miłą obsługę i pomoc w doborze lektury.

Podmiot udostępniający informacje:Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy

Dodano przez:Agnieszka Grubska, 22/05/2023

Ostatnio zmodyfikowano / zatwierdzono przez:Agnieszka Grubska, 04/02/2024

Liczba odsłon: 37

Działalność

Cytaty (slider)

Dbanie o stały rozwój zatrudnionych w bibliotece pracowników, dążenie do doskonalenia środowiska zawodowego oraz wspieranie koleżanek i kolegów, zwłaszcza podwładnych w rozwijaniu kompetencji zawodowych.

Tworzenie przyjaznej biblioteki i spełnianie oczekiwań wszystkich jej użytkowników. Życzliwe traktowanie wszystkich tych, którzy chcą skorzystać z oferty biblioteki.

Rozwijanie i zaspokajanie potrzeb czytelniczych mieszkańców dzielnicy Śródmieście i Miasta Stołecznego Warszawy oraz upowszechnianie wiedzy i rozwoju kultury.

Zapewnienie Czytelnikom dostępu do wszelkiego rodzaju informacji. Stwarzanie warunków i umacnianie nawyków czytelniczych wśród dzieci od lat najmłodszych.

Otaczanie szczególną troską użytkowników niepełnosprawnych oraz tych, którzy znajdują się w trudnej sytuacji społecznej.

Udział w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego i dbanie o zachowanie tożsamości kulturowych.