Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr 28

Kierownik
p.o. Beata Gelo
Standardowe godziny otwarcia
poniedziałek: 10:00-19:00
wtorek: 10:00-20:00
środa - piątek: 10:00-19:00
O placówce

Reaktywowana Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr 28 pod alternatywną nazwą "Gdzie" widoczną na markizach okiennych - świadczy usługi w zakresie wypożyczania zbiorów książkowych i multimedialnych, usługi reprograficzne (ksero, skan) oraz umożliwia dostęp do Internetu zarówno na urządzeniach stacjonarnych jak i mobilnych (bezpłatne Wi-Fi).

Dodatkowo można skorzystać z tabletów z dostępem do Internetu oraz posłuchać muzyki na sprzęcie grającym, a także sprawdzić nowości na ekranach dotykowych zamontowanych w regałach na salach.

Dla dzieci został stworzony specjalny kącik z dywanem, na którym można poleżeć, z kolorowymi pufami, krzesłami i  workami do leżenia. Chcemy, aby atmosfera była luźna, nieoficjalna, komfortowa i przyjazna dla rodziców z dziećmi oraz samych dzieci. U nas nie trzeba być cicho, a niepisanym "obowiązkiem" każdego dziecka jest… po prostu dobrze się u nas czuć i bawić.

Udostępnianie

Z materiałów zgromadzonych przez Bibliotekę mogą korzystać wszyscy, którzy  wypełnili kartę zapisu, zapoznali się z Regulaminem i otrzymali kartę wstępu (dzieci i młodzież zapisujemy na podstawie deklaracji wypełnionej przez rodzica lub opiekuna prawnego).

Kartę wstępu otrzymaną przy zapisie należy okazywać każdorazowo przy korzystaniu z usług Biblioteki.

Podmiot udostępniający informacje:Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy

Dodano przez:Agnieszka Grubska, 22/05/2023

Ostatnio zmodyfikowano / zatwierdzono przez:Agnieszka Grubska, 03/02/2024

Liczba odsłon: 36

Działalność

Cytaty (slider)

Dbanie o stały rozwój zatrudnionych w bibliotece pracowników, dążenie do doskonalenia środowiska zawodowego oraz wspieranie koleżanek i kolegów, zwłaszcza podwładnych w rozwijaniu kompetencji zawodowych.

Tworzenie przyjaznej biblioteki i spełnianie oczekiwań wszystkich jej użytkowników. Życzliwe traktowanie wszystkich tych, którzy chcą skorzystać z oferty biblioteki.

Rozwijanie i zaspokajanie potrzeb czytelniczych mieszkańców dzielnicy Śródmieście i Miasta Stołecznego Warszawy oraz upowszechnianie wiedzy i rozwoju kultury.

Zapewnienie Czytelnikom dostępu do wszelkiego rodzaju informacji. Stwarzanie warunków i umacnianie nawyków czytelniczych wśród dzieci od lat najmłodszych.

Otaczanie szczególną troską użytkowników niepełnosprawnych oraz tych, którzy znajdują się w trudnej sytuacji społecznej.

Udział w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego i dbanie o zachowanie tożsamości kulturowych.