Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr 1

Kierownik
Anna Piechowiak-Marek
Standardowe godziny otwarcia
poniedziałek: 14:00-19:00
wtorek: 14:00-20:00
środa: 14:00-19:00
czwartek - piątek: 10:00-15:30
O placówce

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr 1 to biblioteka dla dużych i małych. Zapraszamy do zapisu całe rodziny (potrzebny będzie dowód osobisty lub paszport).

Szczegółowe zasady korzystania z biblioteki określa Regulamin korzystania z materiałów bibliotecznych i usług Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy.

Placówka powstała w 1945 roku i była jedną z pierwszych bibliotek dla dzieci w powojennej Warszawie. Mieściła się wtedy w nieistniejącym już Pałacyku Okonia przy ul. Piusa XI 5 (obecnie ul. Piękna). W lokalu przy ul. Wilczej 14 biblioteka działa od marca 1961 r.

Podmiot udostępniający informacje:Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy

Dodano przez:Agnieszka Grubska, 22/05/2023

Ostatnio zmodyfikowano / zatwierdzono przez:Agnieszka Grubska, 03/02/2024

Liczba odsłon: 39

Działalność

Cytaty (slider)

Dbanie o stały rozwój zatrudnionych w bibliotece pracowników, dążenie do doskonalenia środowiska zawodowego oraz wspieranie koleżanek i kolegów, zwłaszcza podwładnych w rozwijaniu kompetencji zawodowych.

Tworzenie przyjaznej biblioteki i spełnianie oczekiwań wszystkich jej użytkowników. Życzliwe traktowanie wszystkich tych, którzy chcą skorzystać z oferty biblioteki.

Rozwijanie i zaspokajanie potrzeb czytelniczych mieszkańców dzielnicy Śródmieście i Miasta Stołecznego Warszawy oraz upowszechnianie wiedzy i rozwoju kultury.

Zapewnienie Czytelnikom dostępu do wszelkiego rodzaju informacji. Stwarzanie warunków i umacnianie nawyków czytelniczych wśród dzieci od lat najmłodszych.

Otaczanie szczególną troską użytkowników niepełnosprawnych oraz tych, którzy znajdują się w trudnej sytuacji społecznej.

Udział w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego i dbanie o zachowanie tożsamości kulturowych.